+48 71 311 71 20 kontakt@iqs-cert.pl

Aktualności / Dowiedz się więcej

Praca w pralni
20 maj

Czystość, higiena i bezpieczeństwo w branży pralniczej

Zapobieganie skażeniu mikrobiologicznemu ludzi, wyrobów, materiałów i środowiska nabiera coraz większego znaczenia. Szczególnie dla branży medycznej, spożywczej, turystycznej i handlowej jest to niezwykle ważne.

Jedną z branż, w której aspekt ten jest niezwykle istotny, jest branża pralnicza. Zachowanie odpowiedniej ochrony przed skażeniem biologicznym, jest kluczowe dla bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników, klientów, pacjentów oraz różnych stron zainteresowanych.

Szczególnie jednostki ochrony zdrowia zainteresowane są współpracą z pralniami, które uzyskały znak jakości i certyfikat „CZYSTOŚĆ, HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO” nadawany przez IQS CERT EZIG.

Opracowany przez IQS CERT EZIG (EUROPEJSKIE ZGRUPOWANIE INTERESÓW GOSPODARCZYCH) program certyfikacji „CZYSTOŚĆ, HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO” jest standardem zawierającym aktualny katalog wymagań, jakie klienci coraz częściej stawiają przy wyborze produktów i usług.

Główne kryteria oceny pralni obejmują:

  • zapobieganie zanieczyszczeniom środowiska wewnętrznego (zanieczyszczenia fizyczne, chemiczne i biologiczne),
  • procedury i ich stosowanie w celu uniknięcie skażeń mikrobiologicznych osób i produktów /bielizny/ w czasie procesu pralniczego a także zapewnienia odpowiedniej jakości mikrobiologicznej pranej i wykańczanej bielizny,
  • kompetencje pracowników w zakresie higieny i bezpieczeństwa pracy.

IQS CERT EZIG kładzie szczególny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa dla pracowników, klientów, pacjentów oraz innych stron zainteresowanych.

Certyfikat IQS CERT EZIG „CZYSTOŚĆ, HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO” stanowi informację dla klientów, którzy dostawcy usług pralniczych oferują usługi na najwyższym poziomie jakości i bezpieczeństwa.

Najważniejsze korzyści z certyfikacji dla pralni:

  • Gwarantuje pozycję wśród najlepszych i najbardziej godnych zaufania dostawców usług pralniczych.
  • Kreuje wizerunek organizacji jako zdolnej do zapewnienia swoim klientom usług na wysokim poziomie jakości i bezpieczeństwa.
  • Buduje przewagę nad konkurencją.
  • Pomaga dotrzeć do wielu potencjalnych klientów szukających usługi o potwierdzonej jakości.
    Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu.